Tematy

Wiadomości

Kompleks handlowy na Karpackim

3 Listopada 2013, aktualizacja: 14 Listopada 2013, 14:28

Retail Park Bielsko,centrum handlowe,sklep,market
fot. scf2012.retailnet.pl
Tak będzie wyglądało nowe centrum handlowe

Na osiedlu Karpackim powstanie kompleks handlowy Retail Park Bielsko. Inwestor otrzymał już prawomocne pozwolenie na budowę. Otwarcie nowoczesnego Parku Handlowego wraz z Biedronką zaplanowano na przełomie III i IV kwartału 2014 roku.

Retail Park Bielsko o łącznej powierzchni 6 300 mkw. powstaje w południowej części Bielska przy głównej arterii komunikacyjnej w mieście, Alei Gen. W. Andersa, Śródmiejskiej Obwodnicy Zachodniej miasta. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się dwa duże osiedla mieszkaniowe, hipermarket spożywczy Kaufland, ośrodek sportowy i pływalnia. Lokalizacja ta znajduje się w obrębie dobrze rozwiniętej sieci komunikacji miejskiej.

Kompleks handlowy będzie składał się z dwóch obiektów, supermarketu spożywczego Biedronka o powierzchni 1 100 mkw. oraz Parku Handlowego, gdzie na powierzchni 5 200 mkw. znajdzie się 10 lokali. Do dyspozycji klientów będzie parking na 230 miejsc postojowych.

Otwarcie obiektu planowane jest na przełomie III i IV kwartału 2014 roku. Projekt architektoniczny Retail Park Bielsko wykonała pracowania Gronner&Rączka Architekci Spółka Jawna.

Inwestorem projektu Retail Park Bielsko jest Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A. z siedzibą w Krakowie. Dzięki polskiemu kapitałowi od 2000 roku z powodzeniem funkcjonuje na rynku nieruchomości komercyjnych jako deweloper, specjalizując się w budowie i wynajmie nowoczesnych powierzchni magazynowych. Począwszy od 2010 spółka w ramach ekspansji rozpoczęła zdobywanie kolejnych rynków komercyjnych, inwestując w obiekty handlowe oraz medyczne. Retail Park Bielsko to jeden z trzech projektów handlowych realizowanych przez inwestora. W 2012 roku do użytku został oddany Park Handlowy w Puławach.

ab / bielsko.info, źródło: Retail Park

© 2010-2014 pless intermedia