Tematy

Wiadomości

Nowe centrum z wieżowcem?

27 Lutego 2013, aktualizacja: 6 Kwietnia 2013, 14:37

centrum
fot. gronner-raczka.pl
Koncepcja zakłada budowę centrum hotelowo-konferencyjnego oraz osiedle mieszkaniowe

Jeden z najbogatszych Polaków planuje postawić w Bielsku-Białej, na wzgórzu Trzy Lipki, centrum hotelowo-konferencyjne wraz z 40-metrowym wieżowcem. Od radnych dostał zielone światło.

Na lutowej sesji Rady Miejskiej omawiano miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenu położonego w północno-zachodniej części miasta. Jednym z punktów debaty było określenie maksymalnej wysokości dla centrum hotelowo-konferencyjnego, które na wzgórzu Trzy Lipki planuje postawić Sobiesław Zasada.

Inwestor chciałby wybudować w tym miejscu 40 metrowy wieżowiec. Plan zagospodarowania na działce Sobiesława Zasady zakładał budowę konstrukcji do 24 metrów. Ostatecznie bielscy radni podjęli decyzję, że maksymalna wysokość budynku w tym miejscu została podniesiona do 30 metrów.

Koncepcja założenia urbanistycznego, zespołu mieszkaniowo-usługowego na stokach wzgórza Trzy Lipki w Bielsku-Białej · fot. gronner-raczka.pl- Ta inwestycja jest dla miasta bardzo cenna. Obyśmy mieli w Bielsku-Białej więcej takich inwestorów - cieszył się radny klubu Platformy Obywatelskiej, Marek Podolski.

Obok obiektów usługowych inwestor planuje na wzgórzu Trzy Lipki wybudować osiedle mieszkaniowe.

ab / bielsko.info

© 2010-2014 pless intermedia